• Naša materská škola je zapojená do dotačných programov

„Školský mliečny program“ a „Školské ovocie“.

Tieto programy sú určené predovšetkým pre deti materských škôl.

Ich cieľom je budovať správnu životosprávu, podporiť spotrebu mlieka, mliečnych výrobkov, ovocia a zeleniny v prostredí škôl.

Zapojenie v programe je bez finančnej úhrady materskej školy alebo zákonného zástupcu.

Náklady sú v plnej výške hradené z finančných zdrojov EÚ a národných zdrojov.

Zapojenie umožňuje obohatiť jedálniček materskej školy o porciu ovocia, zeleniny alebo mliečnych výrobkov v týždennom intervale.

• Školský mliečny program

• Dôverujte mlieku, je zdravé. Odborníci na zdravú výživu zaraďujú mlieko medzi najvýživnejšiu a najkomplexnejšiu tzv. funkčnú potravinu, ktorá sa vyznačuje účinkami posilňujúcimi zdravie a vitalitu.

Obsahuje:

• plnohodnotné ľahko stráviteľné bielkoviny,
        • mliečny tuk,
        • mliečny cukor – laktózu,
        • 14 minerálnych látok,
        • 16 vitamínov,
        • 60 enzýmov zasahujúcich do metabolických pochodov.
      • Školské ovocie

• Ovocie a zelenina majú vo výžive nenahraditeľné postavenie.

Sú hlavným a najbohatším zdrojom takmer všetkých ochranných a bioaktívnych látok:

• vitamínov,
        • minerálov,
        • flavonoidov,
        • enzýmov a vlákniny.

Chránia nás pred obezitou, poruchou trávenia, cukrovkou, zápalovými ochoreniami a sú výborným zdrojom prírodnej energie.

• Materská škola, Palárikova 22, Košice
      • Palárikova 22, 040 01 Košice Slovakia
      • 35543132
      • +421 55 678 80 77 - MŠ +421 55 678 80 76 - ŠJ +421 911 757 760 - riaditeľka MŠ
      • Riaditeľka školy denne od 10.00 do 12.00 hod. a podľa telefonického dohovoru. Hospodárka školy denne od 12.00 do 14.00 hod. a podľa telefonického dohovoru. Vedúca ŠJ denne od 10.00 do 12.00 hod. a podľa telefonického dohovoru. Triedne učiteľky: pondelok a streda od 11.00 do 12.00 hod., je nutný predchádzajúci dohovor.