• Poslanie školy

• Prvoradým poslaním materskej školy je poskytovať deťom kvalitnú výchovu a vzdelávanie, prejaviť im lásku, porozumenie, úctu a dať im hodnotné základy do ďalšieho života. Edukačné prostredie školy určuje Školský vzdelávací program „Svet očami detí“,  ktorého učebné osnovy sú tematicky blízke a súvisia so skutočným životom detí. Profiláciu školy na oblasť environmentálnej výchovy akcentuje účasť školy na vzdelávacích projektoch, členitý areál školského dvora s rozmanitými environmentálnymi prvkami a predsavzatie zmeniť vnímanie a konanie detí formou návratu k prírode. Materská škola je držiteľom medzinárodného certifikátu Zelená škola. Vzdelávaciu ponuku rozširujú doplnkové projekty zamerané na dopravnú a zdravotnú výchovu a vybavenie exteriéru dopravným ihriskom. Materská škola realizuje krúžkovú činnosť výučby anglického jazyka a speváckeho zboru „Speváčik“, spolupracuje s viacerými externými vzdelávacími inštitúciami a pravidelne organizuje plavecký, korčuliarsky výcvik a školu v prírode.

• „Radosť v očiach malých detí je tá najkrajšia motivácia.“

• Prevádzka školy

• Materská škola je rozpočtovou organizáciou s právnou subjektivitou, ktorej zriaďovateľom je mesto Košice.

Prevádzkuje 6 tried pre deti vo veku od 2-6 rokov s kapacitou 121 detí.

Triedy sú vkusne a účelovo zariadené tak, aby vytvárali podnetné prostredie pre deti.

Materská škola je v prevádzke v pracovných dňoch

od 6.30 do 17.00 hod.

Prevádzka školy je prerokovaná Radou školy

a odsúhlasená zriaďovateľom.

• Materská škola, Palárikova 22, Košice
      • Palárikova 22, 040 01 Košice Slovakia
      • 35543132
      • +421 55 678 80 77 - MŠ +421 55 678 80 76 - ŠJ +421 911 757 760 - riaditeľka MŠ
      • Riaditeľka školy denne od 10.00 do 12.00 hod. a podľa telefonického dohovoru. Hospodárka školy denne od 12.00 do 14.00 hod. a podľa telefonického dohovoru. Vedúca ŠJ denne od 10.00 do 12.00 hod. a podľa telefonického dohovoru. Triedne učiteľky: pondelok a streda od 11.00 do 12.00 hod., je nutný predchádzajúci dohovor.